Dyson

Dyson


Her gün kullandığınız bir ürün sizi yarı yolda bıraktığındaki ki hissi bilirsiniz. "Ben bundan daha iyisini tasarlardım!" diye düşünürsünüz. Fakat kaç kişi fikirlerini harekete geçirir? İşte James Dyson bunu yaptı. Araştırma grubuyla beraber tasarladığı ürünler tüm dünyada üç milyar Sterlin’den fazla satış gerçekleştirdi.

1978 yılında James Dyson Ballbarrow imalat yerindeki boya bölümündeki hava filtresinin toz parçacıklarıyla tıkandığını fark etti. (elektrik süpürgesi torbasının tozla tıkanması gibi) Bu yüzden endüstriyel bir siklon kulesi inşa ederek merkezkaç kuvvetini yerçekimi gücünün 100.000 katına arttırarak toz parçacıklarını havadan uzaklaştırdı. Aynı fikrin bir elektrik süpürgesinde işe yarayıp yaramayacağını merak eden Dyson, işe koyuldu. 5 yıl ve 5127 prototipten sonra dünyanın ilk torbasız elektrikli süpürgesini yarattı.

Eskimo’lara kar satmak gibi, James Dyson’ın torbasız elektrik süpürgesi ilk olarak Japonlara, yüksek teknoloji ürünlerinin anavatanına satıldı. G Force olarak tanınan süpürge, 1991 Japonya Uluslararası Tasarım Fuarı ödülünü kazandı .Japonlar G Force’ un çalışmasından o kadar etkilendiler ki, bu bir statü simgesi haline geldi ve tanesi 2000$’a satılmaya başlandı.

Japon lisansından gelen parayı kullanan Dyson, İngiltere’de kendi ismini taşıyan yeni bir model üretmeye karar verdi. Haziran 1993’de kendi evine pek uzak olmayan Wiltshire’da kendi araştırma merkezi ve fabrikasını açarak, daha ince toz parçacıklarını toplayan (sigara dumanı gibi mikroskobik parçacıkarı dahil) bir makine geliştirdi. Sonuç sürekli emiş sağlayan ürün gamının ilki, DC01 oldu.

Dyson Root Cyclone™ Sistemi, 1901’de elektrikli süpürgenin icadından beri teknolojideki en önemli gelişmedir.

Geleneksel torbanın yerini, tozla tıkanmayan ikili siklon odacığı aldı. Dyson’ın dış siklonu büyük toz ve kir parçacılarını havadan ayrıştırdıktan sonra, içteki siklon havayı daha da hızlandırarak gözle görülmeyen ve sağlığı tehdit eden parçacıkları hapseder.

James Dyson, insanların satın alabileceği bir fiyata, daha iyi bir ürün yapılabileceğini ispatladı. Bunun sonucu olarak Dyson Root Cyclone™, Batı Avrupa’nın en çok satan elektrikli süpürgesi oldu.

ÇOK SATANLAR

DYSON DC35
291,00 TL
19% İndirim
1.840,00 TL
1.549,00 TL
Stokta Yok