Elica

Elica


70’li yıllardan itibaren, Elica yenilik, kalite ve tasarımdır. Elica mutfak davlumbazları nın kalitesi, yeni hava getirir ve piyasada, markayı ve kreasyonları eşsiz kılar.

Fabriano’daki merkezinden, Elica her zaman davlumbaz sektörünün global lider endüstriyel grubunun havasını karakterize eden ahenk ve işbirliği ruhu sayesinde de dünyada şöhrete ulaşmıştır. Elica’yı ve insanlarını canlandıran marka ve paylaşım değerleri, Great Place to Work sınıflandırmasında 2011 yılında ilk sıranın tanıklık ettiği istek, İtalya’da en iyi çalışılan şirket. Elica’da tasarım, kurucusu Ermanno Casoli ile doğmuştur. İtalya’nın sınırları dışında gösterilebilmek için taşınabilir bir prototip, 24 saat bir evrak çantası içinde gerçekleştirilen efsanevi davlumbazın ilk tasarımcısı olmuştur. Unutulmaz bir tanesi Giorgietto Giugiaro’nun olan, birbirinin yerine geçebilir basamaklara sahip kişiselleştirmelerde daha sonra Tiarko Meunier tarafından geri çevrilen model. Elica, tasarım dünyasının ünlü kişileri ile olan işbirliği sayesinde, mutfağa yenilik getirmiş olan markadır.

1987’de, Phoenix Design tarafından Guy Tienot ile birlikte tasarlanan inox çelik Tamaya davlumbazını üretir. Biçimsel yenilik, Hi-Fi avangartlarının tanınan yaratıcısı David Lewis sayesinde Wall Carpet ile 1999 yılında ulaşır. Yeni milenyum, Castiglia associati tarafından tasarlanan çekme aluminyum, seçmeli genişlikli davlumbaz Modula ile açılır. 2002’de, Elica Design Center birçok yenilikçi model ile yaratıcılığa şekil verir, 2004’de öğütülmüş camdan bir lumbuz ile şekillendirilmiş Om davlumbazı; 2005’te Evolution, Star ve estetik varyasyonları ile aspire edici ışık takımına dönüşen kompakt sistem. 2007’de, tasarım henüz teknolojiyi başlatır: Space, dünyanın en sessiz davlumbazı. 2010’da, Elica Stefano Giovannoni’nin teknopolimer davlumbazı Bubble’ı ve 2011’de Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazanan, Fabrizio Crisà tarafından tasarlanan radyofonik bir cihazı anımsatan davlumbaz Skin’i üretir. 2011’de, Clip Ludovica ve Roberto Palomba’nın orijinal misyona tasarımı aktardığı davlumbaz modelidir.

Sanat dünyası her zaman Elica’ya yakın olmuştur ve 2007’de çağdaş sanatı şirkete getiren girişimler için kültürel aracı olan Fondazione Ermanno Casoli doğar. Gaetano Pesce ile, çok yüzeyli mimari tarafından numaralandırılan ve imza atılan 15 modelde cevap verilen bir prototip olan Pescecappa’yı yaratarak, Elica’yı karşılaştıran tecrübe. Elica, kesintisiz biçimsel ve teknolojik yenilik, üründeki itina ve tasarımdaki özel bir araştırma sayesinde, mutfağın tanımlayıcı bir unsuruna dönüştürerek davlumbaz ile geleneksel olarak birleştirilen görüntüde köklü değişiklikler yapmıştır.

Elica, mutfağa yeni hava getirir.