Franke

Franke


1911 yılında kurulan ve 2011’de 100’üncü yılını kutlayan Franke 80 ülkede mutfak sistemleri, global kahve zincirlerinde kullanılan kahve makineleri, endüstriyel mutfaklar ve özel endüstriyel ürünler olmak üzere 4 dalda faaliyet gösteriyor. 70 farklı şirketi ve 11.000 çalışanı bulunan Franke’nin merkezi İsviçre’deki Aarburg’dadır. Paslanmaz çelik ev tipi mutfak eviyesinin ve bu eviyenin endüstriyel üretiminin mucidi olan Franke, dünya sıralamasında kendisinden sonra gelen eviye üreticisinden 3 katı kadar büyük.

1950’da sanayi tipi paslanmaz çelik kaplarla Türkiye pazarına giren evyenin mucidi olarak bilinen Franke, Türkiye pazarında 1999’dan beri faaliyet gösteriyor.

Franke Türkiye, evye, armatür, ankastre ocak, fırın, aspiratör, davlumbaz, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, buharlı pişirici, kombi fırın, ankastre ve solo buzdolapları, çamaşır makinesi, kahve makinesi, çelik tezgahlar, çelik banyo malzemeleri ve banyo armatürleri ile Türkiye’nin ankastre mutfak cihazları konusunda en geniş ürün gamına sahip firmasıdır.