LG

LG


LG Electronics’in geçmişi daima şirketin daha mutlu, daha iyi bir yaşam yaratma arzusuyla doludur. LG Electronics 1958’de kurulmuştur ve LG o zamandan beri, radyo ve TV gibi çok sayıda ev aletini üreterek elde ettiği teknolojik uzmanlıkla gelişmiş dijital çağa önderlik etmiştir. Tüketici elektroniği, mobil iletişim ve ev aletleri sektörlerinin küresel lideri ve teknoloji öncüsü LG Electronics dünyanın dört bir yanında, 84 yan kuruluşu da dahil olmak üzere 115 iş biriminde 84,000’den fazla kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

LG Electronics çok sayıda yeni ürünü ortaya çıkarmış, 21. yüzyılda mobil aygıtlar ve dijital TV’lerle yeni teknolojileri uygulamıştır. Global bir şirket olarak durumunu daha da güçlendirmeye devam etmektedir.LG, kalite ve performans anlamında dünyanın en tanınmış elektronik markalarından biri haline gelmiştir.

2006 yılında Chocolate adlı telefon modeli ile Hong Kong tasarım ödülünü kazandı ve "BSC Management and Administration" tarafından yılın en iyi şirketi seçildi. Aynı yıl dünyanın en ince LCD ekranını (1.48 mm) ve en ince düz ekran televizyonunu (33 cm) tasarladı.

LG, Ev Eğlence Sistemleri, Mobil İletişim, Ev Aletleri, Klima Sistemleri ve İş Çözümleri olmak üzere beş iş biriminden meydana geliyor. LG düz ekran televizyonlar, ses ve görüntü cihazları, mobil telefonlar, klima cihazları ve çamaşır makineleri konusunda dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır.